Discord Uygulaması Artık Xbox'da

Oyuncular arasında en popüler sesli ve yazılı sohbet uygulaması Discord, eş zamanlı olarak Xbox ekibi ile birlikte duyurduğu yenilik sayesinde Xbox konsollarında kullanılabilecek!

Xbox Insider Kullanıcıları Test Edebilir!

Microsoft ve Discord uygulamasının birleşimi, Xbox Insider kullanıcıları için dün (21.07.2022) tarihli itibari ile kullanılabiliyor. Normal kullanıcılar için ise birkaç hafta içerisinde aktif olacağı söylenen Discord uygulaması, bu özellik sayesinde sesli sohbete bağlanabilecek.

Xbox Series X|S ve Xbox One‘a gelen özellik sayesinde oyuncular, arkadaşlarıyla sorunsuz bir şekilde konuşacak. Discord konuyla alakalı, hangi platformu kullanırlarsa kullansınlar, insanları oyunlar etrafında bir araya getirmenin bir yolu olarak özelliği başlattığını belirtti.

Oyuncular, 2018’den beri arkadaşlarının ve toplulukların mevcut oyun etkinliklerini görmek için Discord hesaplarını Xbox konsollarına bağlıyor. Yeni özellik sayesinde oyuncular, Discord’da doğrudan sesli sohbet edecek.

Xbox ve Discord hesaplarını bağlama ve sesli sohbet başlatma süreci bazılarını karışık geliyor. Bu süreç için yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • İlk olarak tek seferlik yetkilendirmeyle Xbox hesabınızı Discord’a bağlayın.
  • Discord mobilde bir ses kanalına katılın.
  • Ardından telefonunuzda, Xbox uygulamasını otomatik olarak açacak olan Discord’dan ‘Xbox’a Katıl‘ seçeneğini seçin.
  • Xbox uygulamasında ‘Sesi Aktar‘ı seçin. Sonrasında Discord’a geri dönün ve ‘Sesi Bu Cihaza Aktar‘ seçeneğini seçin.
  • Son olarak telefonu bırakarak Xbox üzerinden konuşmanız mümkün olacak.

Xbox oyuncu deneyimleri ve platformları baş program yöneticisi Eric Vories konuyla ilgili açıklama yaptı. “Konsolunuzda oynarken, kimin görüşmede olduğunu ve konuştuğunu görebileceksiniz. Ayrıca sesi ayarlayabilecek ve Discord Voice ile Xbox oyun sohbeti arasında geçiş yapabileceksiniz.”

Microsoft ve Discord, bugün Xbox Insider’ları seçmek için yeni birleşimi sağlayacak. Önümüzdeki günlerde ise daha fazla kullanıcıyla genişleyecek. Tüm Xbox sahiplerinin sesli sohbet desteğini ne zaman alacağı ise henüz belli değil.

Pro Clubs Türkiye Resmi Discord Sunucusuna Katılmak İçin: TIKLAYIN

Share:
Comments (0)